Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Przedszkole

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty to uroczystości od zawsze celebrowane w przedszkolach i szkołach. Nauczyciele wraz z uczniami i przedszkolakami bardzo chętnie organizują przedstawienia artystyczne, podczas których dzieci recytują wierszyki i śpiewają piosenki dla najbliższych. W obecnej sytuacji pandemii koronawirusa, wspólne świętowanie jest niemożliwe. Jednak to, że dzieci nie spędzają czasu w szkołach i przedszkolach nie przeszkadza we wspólnym obchodzeniu tych wyjątkowych dni. Przedszkolaki w naszym przedszkolu w tym roku przygotowały wiele niespodzianek dla
Mamy i Taty. Między innymi film, który mamy nadzieję wzruszył wszystkich Rodziców.

  


Ranczo Artemidy

20 czerwca  gościliśmy w malowniczym gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo Artemidy”. Pogoda tego dnia była wspaniała i wszystkim dopisywały humory. Na początek wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pod hasłem: kolaż fragmentu lasu – robienie obrazka z naturalnych materiałów przyniesionych z lasu. Mieliśmy okazję, aby spróbować swoich sił w siodle. Niektórzy trochę się bali, ale co to była za frajda jechać na prawdziwym koniu. Później pojechaliśmy na przejażdżkę bryczką i podziwialiśmy okoliczny krajobraz. Kolejnym etapem wycieczki było oglądanie zwierząt, których dookoła było nie mało, a także poznanie ciekawych informacji dotyczących ich życia. Czas wolny dzieci wypełniły gry i zabawy na świeżym powietrzu. Jednak chyba największą atrakcją była przejażdżkę małą bryczką, na którą zabrał nas mały Zefirek. Co to były za emocje.!! Wielką frajdę sprawiło nam również malowanie stajni angielskiej. Na koniec były pyszne kiełbaski z ogniska. To był dzień pełen niezapomnianych przygód!

Galeria "Drzewiej"

W dniu 29 maja 2017 dzieci z grupy „Sówki” i ,,Biedronki", wybrały się na wycieczkę do Galerii ,,Drzewiej" Ginące zawody w Porębie Żegoty. Dzieci uczestniczyły w warsztatach artystycznych - malowały drewniane kwiaty, rzeźbiły w drzewie, strzelały z łuku, rzucały do celu podkowami. Po zajęciach grały w piłkę, bawiły się drewnianymi zabawkami oraz oglądały zwierzęta w mini - zoo. Dzieci miały również okazję obejrzeć wystawę wyrobów rękodzieła ludowego - drewnianych barwnych ptaków, rzeźb, płaskorzeźb z różnych regionów Polski. Po ekscytujących zajęciach dzieci zjadły kiełbaskę z ogniska i odpoczywały w ogrodzie.

Pierwsza pomoc w przedszkolu

16 czerwca w naszej szkole odbyły się zajęcia dla dzieci zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili gimnazjaliści, do spotkania przygotował ich pan Tomasz Celej. Starsi koledzy pokazali przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.