Kontakt

Szkoła Podstawowa w Kamieniu
ul. Piaski 2A
32-071 Kamień

Biblioteka

Odwiedziny czytelnicze u Karola

Dzisiejszy materiał jest doskonałym przykładem na to, że nasza Biblioteka posiada sympatyków także wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Karol - uczeń SP w Rusocicach, jest aktualnie czytelniczo rozmiłowany głównie w książkach dotyczących pewnej gry komputerowej. Znawcy tematu bez problemu dostrzegą na zdjęciu o jakiej grze jest mowa. Tak sobie myślę, że gdyby spojrzeć w statystyki naszej Biblioteki, to te książki cieszą się sporym zainteresowaniem także wśród naszych uczniów, zwłaszcza płci męskiej. Gry komputerowe to temat szeroki i często dyskusyjny, natomiast moje doświadczenia z książkami o nich, są akurat tylko pozytywne. Kilkakrotnie bowiem, to od nich właśnie zaczynała się przygoda z wypożyczaniem książek przez uczniów tych "bardziej opornych" w tematach czytelniczych, a potem ku mojej radości ich sympatia do książek przenosiła się na kolejne i kolejne tytuły.     

O Zakątku Weteranów i wrażeniach po warsztatach w Naszej Bibliotece opowiada dr Joanna Stojer-Polańska

        

  Tak jak wspominałam wcześniej, dzielę się z Wami odczuciami Pani Joasi po warsztatach w naszej Bibliotece:
"Bardzo się ucieszyłam, kiedy dostałam zaproszenie od Pani Magdaleny Tomasiak do Biblioteki w Kamieniu. Bardzo lubię spotkania w bibliotekach! Często spotykam tam osoby z niezwykłą pasją i otwartością na innych i tak też było w tym przypadku.  Lubię prowadzić warsztaty kryminalistyczne do książki o "Śladach", jak i opowiadać o zwierzętach służbowych. Jeśli przy okazji można trochę poczytać i narysować albo uszyć pluszowego psa, to super! Zawsze się cieszę, kiedy spotykam Czytelników. Z Czytelnikami, o których dba Pani Magda, spotkałam się parę razy. Kiedy dzieci pokazywały, że pamiętają poprzednio opowiedziane historie, byłam z nich bardzo dumna! Chętnie przyjadę z nową książką!"
     Kochani, jakże mnie cieszy to wszystko co powyżej, a zwłaszcza ostatnie zdanie. Jak już będzie taka możliwość to zaprosimy z prawdziwą przyjemnością Panią Asię i bardzo dziękujemy za każde dobre słowo. Na koniec tego czytelniczo wyjątkowego materiału jeszcze jedna niespodzianka od pani Asi Stojer-Polańskiej. Zapraszam Was do obejrzenia materiału o pewnym niezwykłym miejscu – Zakątku Weteranów.
Link do wpisu na fb z filmikiem


23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  Z tej okazji Biblioteka przygotowała dla swoich Czytelników niespodziankę. Autorka książek o śladach kryminalistycznych i pracy zwierząt na służbie - dr Joanna Stojer-Polańska nagrała film, w którym opowiada o tym wszystkim, co w jej książkach i spotkaniach z nią pokochaliście najbardziej. Nie będę zdradzać nic więcej -posłuchajcie sami.

Biorąc pod uwagę wszystko co powyższe, śmiałam podejrzewać, że Pani Joanna polubiła naszą Bibliotekę, a przede wszystkim jej Czytelników.
W związku z tym zapytałam ją o wrażenia z naszych spotkań, a tym czego miałam przyjemność się dowiedzieć, podzielę się niebawem...

   

Światowy Dzień Kostki Rubika

         Nie wiem jak Wasze doświadczenie w tym temacie drodzy Czytelnicy, (podobno są nawet takie kostki, które świecą w ciemności), ale ja potrafię ułożyć ją tylko jedną metodą... Mało jednak ma to wspólnego z wykorzystaniem logicznego myślenia, za to z umiejętnościami manualnymi rozkładania i składania jak najbardziej ;)
Książkową bohaterką tego posta będą doskonale znane czytelnikom "MAPY" wyd. Dwie Siostry. Dostępnych jest już kilka wersji tej książki, można więc wybierać w zależności od tego, które kraje chcemy znaleźć w środku. Prawdziwa skarbnica wiedzy dla młodszych i starszych. Nie mogło zabraknąć w niej także informacji w kwestii wiadomej, tej kostkowej.
Wydawnictwo Dwie Siostry

Polecenia literatury inspirowane Europejskim Dniem Kontroli Prędkości-część 2

   Pozostając w tematach samochodowych, nie sposób nie wspomnieć o książce pt. "Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe". Wiedzieliście o tym, że pierwszą wycieczką automobilową na świecie była podróż pani Berthy Benz (żony inżyniera Karla Benza) i ich dwóch nastoletnich synów w odwiedziny do babci? A żeby do tej babci dojechać musieli opanować kilka awarii silnika wykorzystując m.in. podwiązkę przytrzymującą pończochy, kawałek skóry do robienia butów od pobliskiego szewca oraz masło z podróżnych kanapek... :) 

Więcej o książce na stronie wydawnictwa.