Innowacja „A tour around the UK”

W tym roku szkolnym uczniowie klasy II poznawali kulturę Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. W trakcie zajęć w ramach innowacji wcielali się w podróżników, którzy z paszportem w ręku zwiedzili najważniejsze miejsca w Wielkiej Brytanii, poznali znane osoby i zwyczaje. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Wycieczka do Bochni

14 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali się do kopalni soli w Bochni.
Zwiedzanie najstarszej kopalni w Polsce miało charakter podróży w czasie. Poprzez ekspozycje multimedialne, słuchowiska przestrzenne, spotkania z postaciami holograficznymi, dzieci poznały historię solnego górnictwa oraz legendy i podania związane z tym miejscem. Trasę turystyczną pokonywały pieszo, kolejką i łodzią. Podsumowaniem wycieczki była wizyta u skarbnika. Za piękne wyrecytowanie nauczonego podczas trasy wierszyka i za zapamiętanie informacji z wycieczki uczniowie otrzymali zapłatę w postaci soli. Po odpoczynku w  Wielkiej Komorze Ważyn windą górniczą wrócili na powierzchnię - do rzeczywistości.

"LAS W SŁOIKU" - RELACJA Z WARSZTATÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Zapraszamy do zakładki "Biblioteka", by móc się przekonać jak dużo uśmiechów i radości powkładaliśmy do słoików
na ostatnich środowych warsztatach w Bibliotece Szkolnej.

"JAK UGRYŹĆ POETĘ?" - RELACJA ZE SPOTKANIA Z MAGDALENĄ BYLICĄ

Zapraszamy do zakładki "Biblioteka", by móc się przekonać jaka intelektualna uczta miała miejsce na ostatnich środowych warsztatach w Bibliotece Szkolnej.

WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT!!!!❤️

28.04.2022r  W TARNOWIE ODBYŁ SIĘ FINAŁ WOJEWÓDZKI MAŁOPOLSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT.

Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów.

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. Szkoła Podstawowa Nr 21 Nowy Sącz
2. Szkoła Podstawowa Kamień
3. Szkoła Podstawowa Nr 100 Kraków
4. Szkoła Podstawowa Niedomice
5. Szkoła Podstawowa Polanka Wielka
5. Szkoła Podstawowa Tenczyn

Do finału drużyna SP Kamień dociera bez porażki, w finale z Nowym Sączem losy meczu ważą się do ostatnich chwil, zabrakło niewiele.

Dziewczęta udowodniłyście, że koszykówka to Wasza pasja, dyscyplina wymagająca sprawności, intelektu i zamiłowania.
 Długa i ciężka praca przynosi efekty  – dlatego osiągnęłyście sukces.
Gratulacje:)❤️

Drużyna wicemistrzyń województwa w składzie: Zuzanna Grzywa, Amelia Brzezoń, Oliwia Sykała, Julia Włoch, Aleksandra Chmielik
                          Julia Porada, Alicja Suwaj.