Odwiedziny w Norwegii - projekt Akademia Jutuberów.

Akademia Jutuberów to projekt, w którym polscy twórcy internetowi wspierają zdalną naukę, pomagając dzieciom poznać różne zakątki świata bez potrzeby wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Polscy youtuberzy, blogerzy i inni twórcy internetowi z chęcią przygotowują lekcje online dla uczniów w polskich szkolach.
Wszyskim nauczycielom polecam zajrzeć pod poniższy link i wziąć udział w tej wyjątkowej akcji:
www.akademiajutuberow.pl
    Celem naszej wspólnej podróży, zgodnie z zapowiedzią, będzie Norwegia.
Gosia Dvorakowa zabierze nas na wyprawę do: "Kraju Wikingów, gdzie w lecie słońce w ogóle nie zachodzi, a zimą króluje zorza polarna. Rdzenni mieszkańcy Saamowie, dawniej Lapończycy, hodują swoje renifery, a fiordy i lodowce dekorują duże części północnych terenów".
I to wlaśnie prosto stamtąd, Gosia nagrała film specjalnie dla Czytelników naszej Biblioteki.
   Gosia to miłośniczka przede wszystkim zimy, śniegu i nart. Sympatia do norweskich klimatów jest zatem naturalną tego konsekwencją.
Jestem pewna, że każdy, kto zobaczy niesamowite zdjęcia, którymi ozdobione są wpisy na jej blogu oraz profilu na FB, zostanie wprost urzeczony pięknem tamtejszych krajobrazów. Gwarantuję, że nawet ci ciepłolubni, nie pozostaną obojętni.

Głęboko zakorzeniona kultura FRILUFTSLIV, czyli aktywne spędzanie czasu wolnego w przyrodzie; ciekawostki prosto z życia za kołem podbiegunowym w płn. Norwegii: informacje, porady i inspiracje dotyczące arktycznego archipelagu wysp Lofoten oraz podróżowanie i odkrywanie natury przy jednocześszjednocześnymkodzeniu (tj. bycie świadomym i ekologicznym turystą) - o tym wszystkim i o wielu więcej tematach, możecie dowiedzieć się z bloga, profilu na fb i filmów na You Tube autorstwa naszej bohaterki.
    W filmie nagranym
specjalnie dla Czytelników naszej Biblioteki, Gosia opowiada o dniu polarnym i ciekawostkach z nim związanych.

Zapraszam do oglądania:
Gosiu - bardzo, ale to bardzo dziękujemy za współpracę, za film i za każde ciepłe słowo i myśl o naszej Bibliotece.  Życzymy nieustająco tak wysokiego poziomu pasji, inspiracji i radości z życia. I dziękujemy, że i my przy okazji możemy z tych wspaniałości nieco skorzystać. Chociażby tak zdalnie.
Mam ogromną nadzieję, że zgodnie z planami, uda się kiedyś - w już sprzyjającym ku temu czasie - zrobić z Tobą video warsztaty, żebyś mogła zobaczyć te wszystkie uśmiechnięte buzie naszych Czytelników
😊

Jeżeli ktoś z Was będzie miał jakiekolwiek pytanie dot. wspomnianych tematów, proszę o przesłanie go w wiadomości prywatnej do Biblioteki. Wszystkie pytania obiecuję przekazać Gosi, a już 17 maja w Narodowym Dniu Norwegów, opublikujemy posta z odpowiedziami. Zdjęcia pochodzą z: www.gazelawlaponii.pl